Kumaş kaplı akustik panel, ön yüzeyi ses emici akustik kumaş ile kaplanarak mekanda farklı akustik tasarım elde etmenize olanak sağlar. Ön ve arka yüzeyine birden kumaş kaplanabilen akustik paneller tavanlarda asılı olarak monte edildiği durumlarda akustik baffle adını almaktadır. 0.90 – 1.00 NRC değerlerindeki akustik kumaş panelleri mekan veya yapılarda oluşan seslerin frekansları, dalgaların tavan ve duvara çarpması sonucu rezonansa girmesini önleyen ortamdaki ses kalitesinin netleşmesini sağlayan yüzeyi kumaş kaplı özel panellerdir.

Kumaş kaplı akustik paneller ortamda ses absorbe sağlayan özel ürünlerdir. Bir çok büyük ve küçük salonların kullanılabilen, renk alternatifli yüzeyi kumaş kaplı içerisinde cam yünü olan panellerdir.

Duvar ve tavanlarda kolaylıkla uygulaması yapılabilen kumaş kaplı paneller yapıştırıcı veya vidalama işlemleriyle uygulanabilmektedir. Özel ölçü ve ebatlarda üretimini gerçekleştirmekteyiz.

Duvar ve tavanlarda kolaylıkla uygulaması yapılabilen kumaş kaplı paneller yapıştırıcı veya vidalama işlemleriyle uygulanabilmektedir. Özel ölçü ve ebatlarda üretimini gerçekleştirmekteyiz.

Kumaş kaplı akustik paneller piyasada çok tercih edilen ve renk seçenekleri geniş olan akustik ürünlerdir. Ses sorunlarının çözümlenmesinde performansı en üst düzeyde olan malzemelerdir. Dekoratif olan kumaş kaplı paneller mekanlarda modern bir görünüm sağlamaktadır. Panellerin renkli olması daha güzel bir görünüm sağlamaktadır.

KUMAŞ KAPLI AKUSTİK PANEL ÖZELLİKLERİ

Kumaş kaplı panellerin kalınlıkları 20 mm ve 40 mm dir. İstenilen ebatlarda üretilebilmektedir. Yüzeyinde kaplı olan kumaş dayanıklı bir malzemedir ve aşınmaz. Renkleri solmamaktadır. Kenarları boya ile güçlendirilmiştir.

Enstrüman – çalgı odası, prova odası, ev sinema odası, stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, müzik odası, bateri odası gibi ve benzeri bir çok mekanda kullanılan ve akustik performansı üst düzey olan panellerdir.