Bariyerli süngerleri epdm ağır bariyer dediğimiz malzeme ile kullanılan üstün kes kesici performansı sağlayan ses yalıtım malzemesidir. İki ses yalıtım süngerinin arasına epdm ağır ses bariyeri uygulanması ile oluşan ses kesici sünger çeşididir.

Süngerpan ses yalıtım süngerleri ve akustik süngerlerin yetersiz kaldığı yerlerde bu süngerler ile birlikte epdm ağı bariyer uygulanır. Üstün ses yalıtım performansı sağlar. Tek başına duvara uygulanabilir. Yüksek seslerin yalıtılmasında kullanılır. Isı ve ses iletimi keser. Kalınlıkları ve ebatları değişir. Akustik düzenlemeyle birlikte güçlü ses yalıtımı sağlar.

Bariyerli Süngerler

Ses yalıtımı sesin duyulmak istenmeyen durumlarında yapılan çalışmalardır. Sesin yalıtılması için her malzeme uygun değildir. Bilinen yanlışların önünde geçebilmek için sizlere bu bilgileri vermekteyiz. Sesin şiddetli olduğu mekanlarda ses yalıtım süngerleri ve diğer malzemeler kullanılmaktadır. bariyerli süngerlerin içerisinde yanmaz akustik sünger, basotect melamin sünger, rebonded bondex süngerpan ve bariyerli ses yalıtım süngerleri bulunmaktadır.

bariyerli akustik süngerler basotect

bariyerli süngerler

Akustik bariyerli süngerler yanmaz özelliğe sahip bir diğer sünger çeşidi basotect melamin süngerlerdir. Antibakteriyel özelliğe sahip olduğundan dolayı diğer süngerlerden daha kullanışlıdır. Basotect melamin sünger düşük yoğunluğuna rağmen yüksek ses kesebilse de yeterli gelemediği durumlarda bariyerli modeli kullanılır. Bu ses yalıtım süngerine bariyerli melamin sünger denir.

bariyerli akustik sünger fiyatları

bariyerli akustik sünger fiyatları

Ve diğer ses yalıtım süngerlerinden farklı olan rebonded bondex süngerpan tek bir malzemeden elde edilmeyen çeşitli malzemelerin karışımıyla elde edilen yüksek ölçüde ses kesen ve yüksek yoğunlukta bulunan ses yalıtım süngerleridir. Mekanik dairelerde ses istenmeyen şekilde gürültüye neden olur. Sizde hidrofordan klima ünitesinden ve diğer mekanik eşyalardan çıkan sesin önüne geçmek istiyorsanız bariyerli bondex süngerpan tercih etmelisiniz.

bariyerli bondex sünger

bariyerli akustik bondex sünger m2 fiyatları