Yanmaz akustik yumurta sünger farklı yoğunluk ve kalınlığa sahip olabilen bu sayede çeşitli ses desibelinde ses yutum performansını sergileyebilen akustik sünger çeşididir.

AKUSTİK YUMURTA SÜNGER TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kalınlık : 2cm – 3cm – 4cm – 5cm
100cm x 100cm ebatlarındadır. 50cm x 50cm üretilebilir.
Kendinden yapışkanlı modeli mevcuttur.
Yanmaz yumurta sünger siyah renkte, yanan akustik yumurta sünger ise antrasit renktedir. İstenirse farklı renklerde yüzeyi flok kaplama yapılarak renkli akustik yumurta sünger üretilebilir.
Malzeme esnek olduğu için uygulaması kolaydır ve maket bıçağı ile kolaylıkla şekillendirilir.

Yanmaz yumurta sünger diğer adıyla viyol sünger birçok alanda kullanılabilir. Ancak her bölgede aynı ses kesim oranına erişilemez. Çünkü bir akustik değerdeki ses ile mekanik ses arasında yüksek bir desibel oranı vardır. Stüdyo, toplantı odası, ofis, müzik odasında tek başına da etki gösterebilir ancak bariyerli yumurta sünger kullanarak jeneratör klima odası gibi mekanik bölgelerde ses yalıtımı sağlayabilirsiniz.

Akustik Mimarlık olarak ses yalıtımı yapılacak bölgede hangi malzemenin ne derece etkili olduğunu sizinle paylaşabilmemiz açısından iletişim bilgilerimizden özellikle mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Akustik yumurta süngerler poliüretan süngerden üretilmekle birlikte farklı malzemeler ile de yumurta formuna sahip malzeme üretimi yapılmaktadır. Bu malzemeler, renkli yumurta sünger, basotect yumurta sünger ve yanmaz yumurta süngerdir.