Akustik süngerler sesin yankı bulduğu dekoratif görünüme önem verilen mekanlarda yankı ve sesin ortadan kalkması için üretilen ses yalıtım süngeridir. Akustik süngerlerin ham maddesi poliüretan ve melamin köpük olduğundan dolayı ses sünger boşluklarını doldurarak mekan içerisindeki istenmeyen sesin önlenmesini sağlar. Akustik süngerler düz bir yapıya sahip olduktan sonra özel makineler yardımıyla farklı modeller verilerek her ortama uygun hale getirilir. Böylece hem ses yalıtımı hemde akustik düzenleme sağlamış olursunuz. Akustik süngerler aynı ham maddeden üretilse de farklı özelliklere sahip olabilirler. Bunlar yoğunluk, renk , boyut, model, kalınlık ve yanmazlık özellikleridir. Yanmaz akustik süngerler poliüretandan üretilen farklı yoğunluğa sahip çeşitli ses frekanslarının önüne geçebilecek düzeyde üretilmiş ses yalıtım süngerleridir.

YANMAZ AKUSTİK SÜNGER

Basotect melamin sünger düşük yoğunluğuna rağmen yüksek ses kesim performansına sahip dekoratif akustik ses yalıtım süngeridir. Diğer akustik süngerler yanıcı özellikte farklı modelde süngerlerdir. Tekno touch sünger,bass küpü,basstrap ve vicoustic flexi a50 süngerdir. Bariyerli akustik süngerler yüksek seslerin önlenebilmesi için kullanılan dekoratif yanmaz özellikte ses yalıtım süngerleridir.

DEKORATİF AKUSTİK SÜNGERLER

Dekoratif akustik süngerler seslerin karmaşadan etkilenmesine engel olur. Yankı yalıtımı sağlar. Seslerin kaynağından bozulmadan iletilmesini sağlar. Çınlama ve eko gibi sorunlar oluşmaz. Dekoratif süngerler farklı boyutlarda, kalınlıklarda, renklerde ve formlarda üretilmektedir.

BARİYERLİ AKUSTİK SÜNGER

Bariyerli süngerler poliüretan süngerden elde edilen ses yalıtım süngerlerinin arasına ağır epdm bariyer lamine edilerek oluşturulan sesi yüksek ölçüde kesebilecek akustik malzemedir.