Akustik piramit sünger kullanıldığı mekandaki sesi emiş gücüyle kendini ön plana çıkaran akustik sünger tipidir. Piramit sünger diğer akustik süngerler gibi poliüretan malzemeden üretilmektedir. Ses kesim kuvveti yanmaz akustik süngerler ile aynıdır ancak kendini diğer süngerlerden ayıran özelliği yüzey formunun birçok mekanda kullanılabilir görünüme sahip olmasıdır.

Yanmaz Akustik Piramit Sünger


Şikayetinizden dolayı piramit sünger tercih etmek istiyorsanız kullanabileceğiniz bölgeler akustik mekanlar (stüdyo odası, müzik odası, toplantı odası, reji odası, radyo odası, bateri odası vb.) ve şikayet edilen konunun yankı olduğu yerlerdir.

Daha yüksek ses kesim oranları için piramit süngerin beraberinde diğer ses yalıtım süngeri veya malzemelerini tercih edebilirsiniz. Bariyerli piramit sünger hem sesin ve yankının kesilmesi hemde akustik bir görüntü oluşmasına olanak verecek bir malzemedir.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri


Piramit sünger melamin süngerden de üretilerek farklı renk ve görünüme kavuşturulmuştur. Bu malzemeye basotect piramit sünger denmektedir.