Akustik paravan, alanların istenilen biçimde bölümlendirilmesi amacıyla kullanılan ürünlerdir. Dekoratif ve ses akustiği sağlayan modüler paravanlardır. Farklı renk alternatifleriyle benzersiz bir görünümü sağlar ve mükemmel akustik çözümleme sunmaktadır. Gürültünün yoğun olduğu mekanlarda farklı renk alternatifleri ve benzersiz performansı ile ses karmaşasını engellemektedir.

Akustik Paravan Teknik Özellikleri

  • Kalınlık : 30mm’den 100 mm’ye kadar
  • Ebat : Yükseklik max. 180cm olacak şekilde üretilebilir.
  • Renk : Akustik Kumaş Kartelasıyla Sınırlı
  • İç Malzeme : Taşyünü, Akustik Sünger ve Basotect Dolgulu
  • Uygulama : Malzemeler herhangi bir yere monte edilebilir veya sabit bir şekilde kullanılabilir.
  • Akustik : NRC değeri 0.80-0.85 aralığındadır.
  • Kenar Detayı : Demir karkas görünüm ( istenen renkte boyanabilir) ve alüminyum profil ile çerçevelendirilmiş kumaş kaplama
  • İstenirse ayaklarda tekerlek kullanılabilir.

Dekoratif bir şekilde kullanılan akustik paravanlar bölme duvar gibi de düşünülebilir. Ofislerde, iş yerlerinde, çağrı merkezlerinde farklı bir görünüme neden olmadan uyum sağlamaktadır. Mekanlardaki eşyalarınıza uygun bir şekilde ve renklerde üretilip dekor edilebilir. Genel olarak ofislerde ve çağrı merkezlerinde kullanılır. Panelin arkasından veya yanından ses geçişlerini engellemektedir. Birinci kalite bir üründür.

Akustik Paravanlar

Alüminyum çerçeve içerisine oturtulan 40 mm kalınlığında yüksek yoğunlukta cam yünü levhadan oluşmaktadır. 100 mm yüksekliğindedir. Ayaklar sayesinde odalarda iyi bir hava sirkülasyonu sağlamaktadır. Renk seçenekleri ile mekanlara modern ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Akustik paravanlar ofis, çağrı merkezi gibi mekanlarda masalar arasında kullanılabilir. Kumaş kaplı modelleri mevcut olup gürültülü mekanlarda ses karmaşasını engeller. Bölme duvar vazifesi gören akustik paravan ses karmaşasını engelleyici bir üründür. Ebatlar 600*1700 mm, özel ebatlar da yapabilmektedir. Kalınlık 40 mm, Akustik NRC değeri 0.80-0.85 aralığındadır.