Akustik labirent sünger yüzey formu sayesinde ses dalgalarının emilmesinde yüksek değerlere ulaşılmasını sağlayan akustik ses yalıtım süngeridir. 50DNS-70DNS – 90DNS olması sayesinde çeşitli ses düzeylerinde etkili olabilirler. Ancak her bölgede aynı ses emilim gücüne ulaşamazlar.

YANMAZ AKUSTİK LABİRENT SÜNGER

Labirent süngerler poliüretan süngerden elde edilir.
30mm -40mm ve 50 mm kalınlığında mevcuttur.
Labirent süngerler akustik bir malzeme olduğu için akustik mekanlarda kullanılarak etkili olabilmesi sağlanır. Bu akustik mekanlar; toplantı salonu, müzik salonu, reji odası, radyo odası, bateri odası, spor salonu, ofis, çağrı merkezi (call center) vb. yerlerdir.

Labirent sünger poliüretan süngerden elde edilirken farklı malzemeler kullanılarak da kullanım alanı arttırılmaktadır. Melamin köpükten labirent sünger elde ederek sağlık sorunu teşkil etmemesi gereken yerlerde yani en basitinden hastane odasında kullanabilirsiniz. Melamin köpükten üretilen süngerlerin beyaz açık ve koyu gri renkleri mevcuttur. Birde melamin ve poliüretan süngerden üretilen labirent süngerin üzerine flok kaplama yapılmasıyla birçok renk seçeneği sağlanmaktadır. Bu süngere tekno touch sünger denmektedir.

LABİRENT SES YALITIM SÜNGERİ

Mekanik bölgelerde labirent sünger kullanmak istiyorsanız beraberinde diğer ses yalıtım malzemelerinden kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde akustik labirent sünger sesi engellemede etkili olmayacaktır.