Akustik ahşap paneller yankı engelleyicidir. Ses yansıtıcı panel olmakla beraber delikli, derzli olarak iki çeşit modeli bulunmaktadır. Kapalı ortamlarda gürültüyü soğuran bir malzemedir. Sesleri yansıtan ve akustik düzenlemeye yardımcı olan bir üründür. Kaliteli ve daha net bir ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir.

Akustik Ahşap Panel Modelleri

Ahşap akustik panel, mekanlardaki akustik ihtiyaca dönük ses yutumu sağlayan ve yüksek performansa sahip olan bir üründür. Yansıtıcı ahşap panellere deliklendirme, çizgisel slot açılması, arka yüzde akustik kumaş ile ses yastığı görevi gören yalıtım malzemesi destekli mdf-lam, doğal kaplamalı, cilalı ve lake boyalı olarak uygulanabiliyor. Akustik ahşap panel üzeri delikli ve derzlidir.

Ahşap Akustik Panel

Büyük parti ve düğün salonları, organizasyon fuarları, toplantı odaları, konferans salonları, ofis, kongre salonları, telekonferans salonları gibi daha bir çok kullanım alanına sahiptir. Dekoratif amaçlı ve akustik yalıtımı amaçlı kullanılırlar. Derzli ve delikli modelleri opsiyoneldir. Seslerin bir miktarını yutarak sesin doğru yöne kaliteli şekilde ulaşmasını sağlayarak yansımasını gerçekleştirmektedir. Belirli aralıklarla deliklerin açılması sayesinde akustik özellik kazandırılan panellerdir.

tavan ahşap kaplama

tavan ahşap kaplama

tavan ahşap kaplama

Ses Yalıtım Panelleri

Kapalı ortamlarda gürültüyü emen ve bu sayede yansıtan paneldir. Akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ve daha net bir ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Üzerleri delikli ve derzlidir. Duvarlarda ve tavanlarda kullanılabilen bir malzemedir. MDF ve Mdf-Lam ahşap paneller kullanılarak imal edilmektedirler.